Koncertprogramma "Après un rêve" jeb "Pēc sapņa"
8.jūlijs plkst. 20.00
Koncertprogrammā, kurai dots nosaukums "Après un rêve" jeb "Pēc sapņa" duetā muzicēs flautiste Dita Krenberga un arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli. Koncertā izskanēs franču romantisma un impresionisma izcilu pārstāvju darbi, kas Latvijas koncertzālēs izskan vien retu reizi. Programmā M. Bertomjē, Ž. Ibēra, K. Debisī, K. Sensānsa u.c. autoru opusi flautas un arfas kamerduetam.

Biļetes cena: 25.00 EUR
8.jūlijs plkst. 20.00
Koncertprogramma "Après un rêve" jeb "Pēc sapņa"
8. jūlijā aicinām baudīt flautas un arfas kamermūziku Mujānu biedrības nama īpašajā akustikā! Koncertprogrammā apvienosies izcilā flautiste Dita Krenberga un arfiste Dārta Tisenkopfa-Muselli. Klausītājus priecēs smalka franču mūzikas izlase "Après un rêve" jeb "Pēc sapņa"; tāds pats nosaukums rotā arī vienu no programmas skaņdarbiem, Gabriela Forē dziesmu, kas vēsta par sapņa saldumu un skaudro atmošanos dzīves realitātē. Aicinām ikvienu pasapņot kopā ar mums! Viens no apjomīgākajiem programmas skaņdarbiem būs Kamila Sensānsa virtuozā un daudzkrāsainā "Fantāzija", pasaules izcilāko interpretu iemīļots darbs, kas gan Latvijā izskan nepelnīti reti. Ļausimies "Fantāzijai"! Tā rakstīta, autoram esot Itālijā, un veltīta divām māsām - vijolniecei un arfistei, taču vijoli aizstājot ar flautu skaņdarbs iegūst pavisam citus toņus un, mūziķuprāt, šī versija ir itin veiksmīga, jo ļauj vēl organiskāk veidoties tembrālai sarunai starp instrumentiem. Savukārt Marka Bertomjē "Piecās niansēs" flauta un arfa izspēlēs īstu vasaras pilnbrieda idilli, patētiskas noskaņas mīsies ar vieglprātību, tropiski eksotiska nakts ar maigu saullēktu. Kā jau vasarā! Programmas centrā gan flauta, gan arfa uzmirdzēs kā solo instrumenti Kloda Debisī darbos - "Sīrinkss" un "Mazais ganiņš". Mūziķes atskaņos arī citus izcilus, klausītājiem labi zināmus franču romantisma un impresionisma darbus, ko pagaidām paturēsim noslēpumā!
Par mūziķēm:
Dita Krenberga flautas spēli apguvusi Latvijas Mūzikas akadēmijā pedagoga Imanta Sneibja klasē, kā arī pie pasaulslaveniem flautistiem Dž. Golveja un A. Nikolē. Dita piedalījusies Bostonas simfoniskā orķestra kursos Tenglvudas Mūzikas centrā no 1989. līdz 1990. gadam. Tur flautiste sadarbojusies ar mūzikas pasaules autoritātēm – Leonardu Bernsteinu, Seidži Ozavu, Džefriju Teitu, Jo Jo Ma u.c.. Dita Krenberga ir vairāku prestižu mūzikas konkursu laureāte: 11 gadu vecumā viņa ieguva Starptautiskā ierakstu konkursa Concertino Praha 80 laureātes un jaunākās dalībnieces titulu; 1982. gadā – 1. vietu Starpre publikāniskajā pūtēju konkursā Sauļos, Lietuvā; 1988. gadā – Grand Prix un Zelta medaļu 34. Marijas Kanalsas Starptautiskajā mūzikas konkursā Barselonā, Spānijā; 1991. gadā kluva par Starptautiskā konkursa „Prāgas pavasaris" laureāti; 1992. gadā - par 48. CIEM konkursa diplomandi Ženēvā, Šveicē. Dita Krenberga kā soliste un kamermūziķe koncertē gan Latvijā, gan Eiropā, ASV un Japānā. No 2006.-2018.gadam D. Krenberga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra flautu grupas koncertmeistare. No 2018.gada Em.Dārziņa mūzikas skolas flautas spēles pedagoģe. No 2011.gada D.Krenberga ir P.Vaska fonda locekle. 1995. gadā iznāca Ditas Krenbergas pirmais solo albums, savukārt 2007. gadā kopā ar pianisti levu Ošu izdots CD "Laikmeta ainavas". D.Krenberga saņēmusi divas Latvijas Lielās mūzikas balvas-2000.gadā "Par izciliem sasniegumiem izpildītājmākslā"; un 2017.gadā kategorijā "Gada koncerts"; par P.Vaska Flautas Koncerta atskaņojumu. 2009. gadā Dita Krenberga saņēma valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni "Par spilgtu devumu mūzikā un nopelniem Latvijas vārda
popularizēšanā pasaulē”.

Dārta Tisenkopfa - Muselli 2018. gadā ar izcilību ieguvusi maģistra diplomu ar specializāciju
arfas spēlē Parmas konservatorijā pie profesores Emanuela Degli Esposti. Specializējusies arī baroka lautas spēlē pie profesora Gian Luca Lastraioli. Regulāri koncertē kā soliste un kamermūziķe, popularizējot savu instumentu šajos mūzikas lauciņos Latvijā. Kopš 2019. gada janvāra darbojas Liepājas Simfoniskā Orķestra sastāvā. Mūziķe guvusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, tostarp, 2019. gadā 3. prēmiju International Harp Competition “Suoni D’Arpa” Itālijā kategorijā “duets ar arfu”. Pēdējos gados guvusi arī 1. prēmiju XXVII starptautiskajā kamermūzikas konkursā "Riviera della
Versilia – Daniele Ridolfi" Itālijā, un 1. absolūto prēmiju starptautiskajā muzikālā izpildījuma konkursā "Clara Wieck Schumann", kā arī 2. prēmiju starptautiskajā arfistu konkursā "Suoni d’arpa".
Kā soliste vairākkārt uzstājusies ar Liepājas Simfonisko orķestri, tostarp pirmatskaņojot Riharda
Dubras "Concerto pour Deux Dames", ar Jelgavas un Ventspils kamerorķestriem, un ar Orchestra Regionale Emilia Romagna un Orchestra Simfonica di Conservatorio di Parma. Muzicējusi vairākos starptautiskos festivālos, tostarp Mantova Chamber Music Festival, laikmetīgās mūzikas festivālā "Traiettorie" Itālijā un festivālā "Liepājas Vasara".

Made on
Tilda